Başkandan Mesaj

Değerli TOBB ETÜ Mezunu,

Eğitiminize başladığınız ilk günden itibaren, belki de en önemli dönemeci başarı ve gururla geride bıraktınız. 1.500.000 üyesiyle sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin değerli mezunları arasında yerini aldınız. Sizin gibi TOBB ETÜ’den mezun olan kişiler tarafından kurulan, yönetilen ve geliştirilen TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nin bundan sonraki yaşantınızda sizlerin yanında olacağını belirtmek isteriz.

TOBB ETÜ Mezunlar Derneği yönetimi ve üyeleri olarak, bizler de sizler gibi TOBB ETÜ’den mezun olmuş kişileriz. Amacımız, mezun olduğumuz üniversitemizin rekabet edebilen bir üniversite olma yolunda kurumsal gelişimine mezun ve üye perspektifiyle katkıda bulunmak, üyelerimiz arasında dayanışmayı artırmak, üyelerimize çeşitli kanallarla iş olanakları sunmak, TOBB ETÜ Mezunlarının oluşturmuş olduğu bu aileyi mümkün olduğunca genişleterek, daha çok mezunumuzun birbiriyle tanışmasını, birlikte iş yapmasını, sosyalleşmesini, kısaca birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamaktır.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, öğrenci kabul etmeye başladığı 2004 yılından bu yana, ülkemizde en hızlı gelişim gösteren üniversitedir. Kuruluşundan itibaren 10 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen gelişimine halen devam etmekte, öğrenci kapasitesini arttırırken diğer yandan da yatırımlarını sürdürmektedir. Böyle bir üniversitenin mezunlarının bir araya geldiği bir platformun da aynı hızla büyümesi, gelişmesi, büyüyüp gelişirken de mezunlarına ışık tutması kaçınılmazdır. Bu gelişimde her bir mezunumuzun desteği büyük önem taşımaktadır. Unutmayın ki derneğimizin varoluş sebebi mezunlarımızdır.

Bizler, diğer tüm üniversitelerin öğrencilerinden farklı öğrencilik geçirmiş kişileriz. Bizler yılı üç dönem yaşar, yıl boyunca tatili 1 ay yapar , Cumartesi günleri okula gelir, Pazar günleri sınava gireriz. Bizler, diğer tüm üniversite öğrencilerinden daha fazla okulumuzda zaman geçiririz. Bizler, hangi bölümden mezun olursak olalım, birbirimizle en fazla ortak paydası olan kişileriz. Büyük çoğunluğumuz, mezun olduktan birkaç hafta sonra çalışmaya başlamış bireyler olarak hali hazırda bu farklılığın sermayesini yiyen ve gelecekte de yiyecek olan kişileriz. Bizler bu okula sahip çıktıkça, her yerde kişiliğimizle, insanlığımızla, başarımızla ve TOBB ETÜ’lülük ruhumuzla “biz” olmaya devam ettikçe, biz ve bizden sonra gelecek arkadaşlarımız da bizlerin hazırladığı sermayeden faydalanma imkanına sahip olacaklardır. Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da işaret ettiği gibi, “Bu okula sahip çıkma görevi size ait. Çünkü ömrünüz boyunca bu sermayeyi yiyeceksiniz.”

TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nin dördüncü dönem yönetimi olarak, yeni dönemde sizlerle daha yakın olmayı, sizleri derneğimizin faaliyetlerinden daha fazla haberdar etmeyi hedefliyoruz. Sizleri de, gönüllü arkadaşlarımız tarafından yapılan faaliyet ve projelere daha fazla katkı sağlamaya davet ediyoruz. Biliyoruz ki, siz olmazsanız dernek olmaz, dernek olmazsa birlik olmaz. Gelin hep birlikte bir olalım, birlik olalım, TOBB ETÜ ailesini hep beraber büyütelim.

Burak Tolga Terzi

Başkan